Onlinedershanem.Com / Türkiyenin Eğitim Platformu 2017 - AÖL 1.Dönem Sınav Tarihleri | Onlinedershanem.Com
Anasayfa / Açıköğretim / 2017 – AÖL 1.Dönem Sınav Tarihleri
ingilizce
aol-sinav-tarihleri

2017 – AÖL 1.Dönem Sınav Tarihleri

2017 – AÖL 1.Dönem Sınav Tarihleri

Binlerce öğrencinin giriş yapacağı AÖL sınavı merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen 1.dönem AÖL sınavıyla beraber, örgün eğitime devam edemeyen öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmelerine olanak sağlanıyor. Uzaktan eğitim alarak dışarıdan okunan bir lise olan Açık Öğretim Lisesi’nin örgün eğitimden farkı, eğitim modeli oluyor. 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde 3 oturum halinde tamamlanan 2016’nın 4.dönem ek sınavlarının sonuçlarının açıklanmasıyla ve aynı zamanda kayıt işlemlerinin tamamlanmasıyla 2017’nin 1.dönem sınav tarihleri de netlik kazandı. 2017-2018 eğitim öğretim yılının AÖL 1.dönem sınavları 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. .

 AÖL 2017-1. Dönem Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınır?

AÖL 2017 1.dönem sınavlarının 9-10 Aralık tarihinde yapılacağının kesinleşmiş olmasıyla beraber, sınav giriş belgeleri sisteme giriş yapılarak alınabiliyor. Öğrenci numarası ve şifresiyle yapılacak girişin ardından ekrana gelen sınav giriş belgelerinin çıktı olarak alınarak sınav gününde öğrencilerin yanında bulunması gerekiyor. AÖL’de verilen eğitim, örgün eğitim programına sahip olan liseler gibi 4 yıl ve 8 dönemden oluşuyor. 18 yaşını doldurmuş olan öğrencilere 1 yılda 3 sınav giriş hakkı tanınıyor. 3 sınava girilmesiyle beraber 2,5 yıllık dönem içerisinde lise eğitimi tamamlanabilmektedir. Açık Öğretim Lisesi için kitapların temini ikamet edilen semtte yer alan liselerde mevcut olmakla beraber, ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Sınava giren ve AÖL’e hak kazanan öğrenciler kitaplarına istedikleri zaman sahip olabiliyorlar.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

aöf_sınav_sonuclari

AÖF sınav sonucu açıklandı

Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı. AÜ Açıköğretim bahar dönem sonu sınav sonuçları belli oldu. Anadolu Üniversitesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.