Onlinedershanem.Com / Türkiyenin Eğitim Platformu 2017 TEOG soruları ve cevapları yayınlandı mı?
Anasayfa / Duyurular / 2017 TEOG soruları ve cevapları yayınlandı mı? TEOG puan hesaplama robotu
ingilizce
teog

2017 TEOG soruları ve cevapları yayınlandı mı? TEOG puan hesaplama robotu

TEOG soru ve cevapları şimdiden öğrencilerin gündeminde! Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş 2. dönem ilk oturumları Türkçe, Matematik, Din Kültürü sınavıyla başladı. Kaç puan alacaklarını şimdiden merak eden ve bir tahminde bulunmak isteyen öğrenciler, 2017 TEOG soruları ve cevaplarının yayınlanacağı tarihi araştırırken beklenen açıklama MEB’ten geldi. İşte, MEB’in duyurusu ve TEOG puan hesaplama robotu!

 

TEOG 2. dönem sınavlarının ilk oturumları bugün gerçekleşti. Saat 09.00’da başlayan sınavlar, 12.00’da sona erdi. Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavlarında ter döken öğrencilerin beklediği açıklama ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. 2017 TEOG soruları ve cevaplarının açıklanacağı tarih MEB’in sosyal medya hesabında duyuruldu. İşte, o tarih ve MEB TEOG hesaplama robotu!

SORULAR YAYIMLANDIĞINDA BU ADRESTE BULABİLİRSİNİZ

TEOG SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

MEB tarafından yapılan 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği ikinci dönem TEOG sınavının soru ve cevapları ile çözüm videoları 27 Nisan’da EBA’da yayımlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sosyal medya hesabı üzerinden Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının soru cevap ve çözümlerinin 27 Nisan saat 14.00’dan itibaren EBA’da yayımlanacağını duyurdu.

Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.

Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.

EN DOĞRU TEOG PUANI HESAPLAMANIN YOLU

Daha önce deneme sınavı, konu anlatımı ve sınav öncesi kritik noktalar gibi detayları resmi internet sitesinden yayınlayan MEB, kendi bünyesi içerisinde barındırdığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) sayfasından TEOG puan hesaplaması yapılmasına olanak sağlayan bir robot sayfası hazırladı.

TEOG PUAN HESAPLAMA ROBOTU İÇİN TIKLAYIN

SORULARA NASIL İTİRAZ EDİLECEK?

Sınav sorularında bir yanlışlık olduğunu düşünen öğrenciler, sorulara, sonuçlara ve cevap anahtarlarına itirazlarını gerçekleştirebilecek. İşte, sınav itirazı hakkında yapılması gereken işlemler;

a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

b. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

c. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on)günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.d. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

ç. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

e. Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

aof-sinav-tarihleri-vize-final

AÖF final sınavı ne zaman?

Açık öğetim fakültesi öğrencileri merakla AÖF final sınavı tarihlerini araştırıyor. AÖF final sınavına girecek olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.