Onlinedershanem.Com / Türkiyenin Eğitim Platformu Ayvalık satılık yazlık fiyatları ne kadardan başlıyor? | Onlinedershanem.Com
Anasayfa / Faydalı Bilgiler / Ayvalık satılık yazlık fiyatları ne kadardan başlıyor?
ingilizce
ayvalık-satılık-yazlık-fiyatları

Ayvalık satılık yazlık fiyatları ne kadardan başlıyor?

Ayvalık, Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir’in turistik ilçesi olarak dikkat çekiyor. 68 bin 831 kişilik nüfusu olan Ayvalık, Ege Bölgesi kıyısında bulunuyor.

Deniz turizminde öne çıkan yerlerden Ayvalık, adaları, koyları ve plajları ile adından söz ettiriyor. Yazın en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Ayvalık’ta emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Turizm potansiyelini her geçen gün artıran Ayvalık, sadece yurt içinden değil yurtdışından da her yıl pek çok turisti ağırlıyor. 34 mahallenin bulunduğu Ayvalık’ta gezilecek başlıca yerler ise şöyle; Ayvalık Çarşısı & Tarihi Ayvalık Evleri, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Badavut Sahili ve Küçükköy (Yeniçarohori). 22 adalı bir ilçe olan Ayvalık’ta konut fiyatları artış gösteriyor. Deniz ve kültür turizminde ön planda olan Ayvalık, yazlık ev aramaların yüksek olduğu yerlerden. Özellikle Ayvalık satılık yazlık ilanları gayrimenkul yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Ayvalık satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Ayvalık satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Ayvalık emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Ayvalık satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Yazlık ev aramaların yüksek olduğu ilçelerden Ayvalık’ta konut fiyatları gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağındaki konulardan. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ayvalık satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.21 artış gösterdi. Ayvalık ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 413 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ayvalık satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 181 bin 6 TL, maksimum 301 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 241 bin 341 TL olarak belirtiliyor.

Ayvalık kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ayvalık kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 683 TL ile 1.138 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı olarak gösteriliyor.

Ayvalık’ta yazlık ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Gayrimenkul yatırımı olarak yazlık evi tercih edenlerin dikkat etmesi gereken 4 madde şöyle:

  1. Bütçe planlaması
  2. Lokasyon
  3. Yazlık evlerin kışın karşılaştığı riskler
  4. Güvenlik önlemleri

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

bucketlist

“Yazın Yapılacaklar Listesi” ile Vicdan Azabımı Nasıl Yendim?

Dürüst olmam gerekirse, geçtiğimiz yaz çok fazla vicdan azabı çektim. Eşim de ben de çalışmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.