Onlinedershanem.Com / Türkiyenin Eğitim Platformu Ders Çalışmada Etkili Teknikler | Onlinedershanem.Com
Anasayfa / Faydalı Bilgiler / Ders Çalışmada Etkili Teknikler
ingilizce

Ders Çalışmada Etkili Teknikler

Ders Çalışmada Etkili Teknikler

Etkili ders çalışmayı etkileyen birbirinden farklı faktörler bulunuyor. Doğru adımlar takip edildiğinde ders çalışmak hem oldukça keyifli bir hale gelecek hem de etkisini gösterecektir. Ders çalışmada etkili tekniklerin düzenli olarak uygulanması sayesinde derslerde istenilen performansa sahip olunabilir.

Ders Çalışmada Etkili Teknikler

 

Ders Çalışmak için En İyi Teknikler
Ders Çalışma Öncesinde Zihninizi Rahatlatın: Ders çalışma süreci mental olarak çalışma sürecinde olduğu gibi, çalışmaya başlamadan önce de doğru hazırlanmalıdır. Zira hazırlıksız bir mental yapıda olmak ders çalışmanın etkili bir şekilde yapılamamasını da beraberinde getirecektir. Spor ve egzersiz yaparak ders çalışma öncesinde zihninizi rahatlatın.

TV, Bilgisayar ve Cep Telefonlarını Kapatın: Odak noktanızı ders haricinde bir şeye yönlendirmek etkili ders çalışmanızın önüne geçecektir. Bu nedenle dikkat dağıtıcı her şeyden kurtularak ders çalışmaya başlayın.

Bilgiyi Farklı Yollardan Edinin: Klasik ve sıkıcı bir ders çalışma etkili bir teknik asla değildir. Bilgiyi öğrenmek için farklı yolları deneyin. Çalışma kartları, birisiyle konuşarak konuyu anlatmak ve kısa bir sınav olarak konu hakkında bilgileri pekiştirmek oldukça etkili olacaktır.

Çalışmayı Parça Parça Ayırın: Bir anda tüm çalışmayı bitirmeyi hiçbir zaman düşünmeyin. Ders çalışma programınızı çalışma parçalarına ayırarak en önemli bilgilerin edinilebilmesine olanak sağlayın. Mola yapmak zihnin dinlenmesi ve bilgiyi daha iyi kavramak için önemli noktalardır. Mola zamanlarını iyi ayarlamak ders çalışmanın en etkili tekniği olarak ön plandadır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

bucketlist

“Yazın Yapılacaklar Listesi” ile Vicdan Azabımı Nasıl Yendim?

Dürüst olmam gerekirse, geçtiğimiz yaz çok fazla vicdan azabı çektim. Eşim de ben de çalışmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.