Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0212 257 51 86
Fax : 0212 257 78 73
Adres : BEBEK ARNAVUTKÖY CADDESİ NO 1 BEŞİKTAŞ/ İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi
ingilizce
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 90
Taban Puanı: 384.6655
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi

Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 90 öğrenci alacak. Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimiaçıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Beşiktaş
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
484.1819  
2016 İstanbul / Beşiktaş
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
475.6533 3.2100
2015 İstanbul / Beşiktaş
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
474.4810 3.2100

Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi; Beşiktaş`tan Boğaz`a doğru giden sahil yolu üzerinde, Ortaköy ve Kuruçeşme`den sonra, Bebek`ten önce dantel gibi işlenmiş yalılarıyla, kendine has özelliklerini korumuş, yeşilin bin bir tonu ile mavinin kucaklaştığı muhteşem bir manzaraya sahip, geçmişten gelen sıcak tatlarını bugüne taşıyan, tarihi sokakları, balıkçı restoranları, samimi esnafıyla İstanbul`un hem güzel ve keyifli, hem de şirin semtlerinden biri olan  Arnavutköy semtindedir….

Osmanlı döneminde de güzide mekânlardan biri olan semt o zamanlar çoğunluğu Rum ve Musevi`den olan ahali`nin yaşadığı  eski bir Rum köyüymüş ve Fatih Sultan Mehmet İstanbul`u fethettiği zaman Arnavutluktan getirdiği Arnavutları yerleştirmiş buraya.”Mega Reuma”(Büyük Akıntı) olan adı, o zamandan beri Arnavutköy olmuş. Üç büyük dinin ibadet yerleri mevcut olan semtin halkı yüzyıllarca dostça yaşamış, dini bayramlarını beraber kutlamış, en zor günlerinde birbirine kenetlenerek bugün sahip oldukları semt dokusunu örmüşler ve semt bilincini ortaya çıkarmışlardır.

 Arnavutköy Amerikan Kız koleji, şimdiki adıyla Robert lisesiyle anıldığı gibi…Robert Lisesi`nin bir komşusu  okul daha vardır.O da Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi`dir.150 yıllık manolya ağaçlarının gölgesinde kurulmuş olan bu okul, Arnavutköylüler`in sahiplendiği ve varlığıyla gurur duyduğu, güzide bir eğitim yuvasıdır.Okul Arnavutköy adıyla nasıl bütünleşmişse sahil boyunca Sarıyer`e kadar süren Boğazın güzelliği de içine o kadar yansımış, öğretim kadrosu ve öğrencisiyle “içinin güzelliği dışına vurmuş” derler ya, öyle küçük, sevimli ve kaliteli bir tarz yaratmıştır ki dışarıdan bakanlar “Manolyalı Köşkten”,”Manolyalı Okula” dönüşen, nice güzel yılları ve anıları paylaşan bir eğitim kurumunu hayranlıkla izlerler. Tarihçesi kısadır ama yaşadıkları öyle doludur ki sayfalara sığmaz.

Okulumuz: Bebek Ortaokulu olarak, Bebek Tevfik Fikret İlkokulu bünyesinde 94 öğrenci ile 1978`de eğitime başlamıştı. Arnavutköy İlkokulunun, Rahmi Kirişçioğlu İlkokuluna taşınmasıyla Bebek ortaokulu 1986-1987 eğitim-öğretim yılında Arnavutköy İlkokulu binasına taşınmıştır.1992-1993 yıllarında Bebek ortaokulunun adı “Bebek Lisesi” olarak değiştirilmiş olup, aynı binada eğitim ve öğretim devam etmektedir. Ortaokul kısmı,1993-1994 yıllarında Kredili sistemin uygulanması için genel olarak 9 dersliğin bulunma zorunluluğu yüzünden kaldırılmıştır.1981 yılından 1994`e kadar 1928 öğrenci mezun etmiştir. Ortaokulumuz Lise olarak ilk mezunlarını 1994-1995 eğitim-öğretim yılında vermiştir.

İşadamı Korkmaz YİĞİT tarafından yeniden restore edilmiş ve modern araç-gereçlerle donatılmıştır.1996-1997 eğitim ve öğretim döneminde okulumuzun adı :”Arnavutköy Korkmaz Yiğit Lisesi” olarak değişmiş olup,aynı dönemde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise kapsamına alınmıştır.5.00 not ortalamasıyla alınan 80 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlayan Süper Lisemizin öğrencileri,önemli başarılara imza atmışlardır.2005-2006 eğitim ve öğretim yılında ise “Arnavutköy Korkmaz yiğit Anadolu Lisesi” olarak,sınavla öğrenci almaya başlamıştır.Lisemizin her sene yükselen bir ÖSS başarı grafiği vardır.En son 2009 yılında Anadolu Liseleri arasında Üniversite yerleştirme oranında İstanbul Lisesinden sonra Türkiye 2.si olmuştur.Okulumuza gelen öğrencilerin amacı her ne kadar ÖSS`ye hazırlanmak ise de, Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Liseli olmanın ayrıcalığını her sene daha da fazla hissederek ve yaşayarak öğrenir. Çünkü onlar yaşama her yönden donanımlı bireyler olarak; özgür düşünceli, demokratik, laik, yaratıcı ve disiplinli hazırlanırlar.

Okulumuzda derslik ve laboratuarların dışında, öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş, Konferans Salonu, Spor Salonu, Kütüphane, Müzik Odası ve Resim Atölyesi gibi birimlerde tüm eğitici kulüpler aktivitelerini, diğer sosyal etkinliklerini öğretmenlerinin rehberliğinde, büyük bir istek, heyecan ve sevgiyle gerçekleştirmektedirler. Tiyatro kulübü ile Folklor Kulübünün yanı sıra, bu sene Matematik Kulübü ve Şiir Kulübü de kurulmuştur. Tiyatro ve Folklor kulübü sene sonunda öğrencilere ve velilere gösteri yapmaktadır. Müzik Yayın Odası kanalıyla ise okula dinlenme saatinde müzik yayını yapılmaktadır.

  • Öğretmen :21
  • Öğrenci :395
  • Derslik :12
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Normal
  • Saatler 8:30-15:15

Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi olarak; öğrencilerimize önce Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı olmalarını, bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmalarını, çevreleriyle iyi ve olumlu iletişim kurumlarını ve bu davranışlarını kazanmalarını, çağın gelişen teknolojisine cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, mutlu, özgüvenli, çalışkan, lider ruhlu, sorumluluk sahibi insanlar olmalarını, sıcak bir ortam sağlanarak, disiplinin başarıya giden yolda değişmez kural olduğunu anlamalarını, dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamak için farklı yapıları ve yabancı dilleri benimsemelerini, kendi dillerinin önemini ve özelliklerini bilmelerini, öğrenci, öğretmen, veli ve okul idaresi arasındaki sıcak ve yapıcı bir diyalog gelişimini yaşamalarını, ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak yaygınlaşmasını, çalışıp üreten sosyal bireyler olmalarını, yardımseverlik, sosyal dayanışma ve anma günlerinde özel çalışmalar yaparak öğrencilerin milli ve kültür varlıklarına sahip çıkmalarını sağlamak önde gelen amaçlarımız ve gerçekleştirmeye çalıştığımız hedeflerdir.

Bu hedefler doğrultusunda okulumuzdaki öğrenciler, öğretim, başarılarının yanında, sosyal etkinlik başarılarıyla da İstanbul çapında ön plana çıkmışlardır. Katıldığımız, bilgi, felsefe, matematik yarışmalarında, coğrafya ve fizik projelerinde dereceler almış, çeşitli kurumların ve okulların düzenlemiş olduğu şiir, kompozisyon ve öykü yazma yarışmalarında önemli başarılar elde etmişler, sergilerde yer almışlardır. Okulumuzun fiziki koşullarının uygunluğu ve mevcudunun az oluşu avantajıyla her biri sanatsal bir yetenek olan öğrencilerimizin sporun her alanında önemli başarıları vardır. Küçük bir konservatuar gibidir okulumuz, orkestrasıyla, dansçılarıyla, ressam ve şair adaylarıyla…

VİZYON SIFIR SORUN,YÜKSEK BAŞARI

MİSYON Türk milletinin temel değerleri ve Atatürk ilkelerine bağlı, özgür düşünüp sorgulayabilen, yaratıcı, olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşabilen, akademik eğitime hazır, araştırmacı, insan haklarına saygılı, çevresine karşı duyarlı ve sosyal bilince sahip bireyler yetiştirmektir.

 

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.