Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 216-5734328
Fax : 2165732712
Adres : Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Uzay Sok. No1 Ataşehir/İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Ataşehir Anadolu Lisesi
ingilizce
Ataşehir Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı:
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Ataşehir Anadolu Lisesi

Ataşehir Anadolu Lisesi İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Ataşehir Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ataşehir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ataşehir Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Ataşehir
Ataşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
457.6067  
2016 İstanbul / Ataşehir
Ataşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
438.4330 11.2500
2015 İstanbul / Ataşehir
Ataşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
432.1995 11.0100

 

Okulumuz Prof. Faik Somer Lisesi adı altında 1988 yılında rahmetli Prof. Faik Somer’in anısına eşi Sayın Nazlı Somer tarafından yaptırılan binada faaliyete başlamıştır. 1992 yılında artan ihtiyaç nedeni ile Sayın Nazlı Somer tarafından okulumuz eski binasına bir kat daha ilave yaptırılarak zemin artı iki kat olarak eğitim öğretime devam edilmiştir. Bu yıllarda genel lise ve yabancı dil ağırlıklı lise olarak eğitim öğretime devam edilmiştir.
      Okulumuz 2005–2006 eğitim öğretim yılından itibaren statü değiştirmiş ve Adı Prof. Faik Somer Anadolu lisesi olmuştur. 2008–2009 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını vermiş, bu mezunlarını Üniversiteye yerleştirme oranı %85 olarak gerçekleşmiştir.
    2010-2011 eğitim öğretim yılında okulumuzun binası ve adı değişerek Ataşehir Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzun yeni binasında 40 derslik, ayrı ayrı fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, 5 idareci odası, bodrum katında kullanılabilecek geniş alanlar, bağımsız küçük bölümler, çatı katında küçük halı saha, öğretmenler odası, hizmetli odası ve memur odası bulunmaktadır.
       Okulumuzun binası daha önce Spor lisesi tarafından kullanılmaktaydı. 2010-2011 eğitim öğretim yılından itibaren Spor lisesi Prof. Faik Somer  Spor ve Güzel Sanatlar Lisesi olarak değişir.
       Okulumuzda okul müdürü, bir müdür başyardımcısı, iki müdür yardımcısı, 40 öğretmen, bir memur, bir hizmetli, üç temizlik personeli ve bir güvenlik görevlisi ile eğitim öğretime devam etmektedir. Fiziki açıdan okulumuzun sınıfların sıraları değiştirilmiştir. Sınıflara projeksiyon makineleri kazandırılmış ve eğitim öğretimde teknoloji kullanımı hedeflenmiştir. Boya badana gibi periyodik bakımlar her yıl yapılarak sene başında okul eğitim ve öğretime hazır hale getirilmektedir.  Halihazır durumda 3470 mezunu, 570 öğrenci / velisi, 45 öğretmeni ve personeli ile genişleme sürecine emin adımlarla devam eden büyük bir aile konumundadır.
VİZYON
Demokrasi ve insan haklarına önem veren, bilimsel düşünceye inanan, bilim ve teknolojiyi yakından takip eden ve kullanan, katılımcı, paylaşımcı, duyarlı ve manevi değerleri özümsemiş, olayları farklı yönden değerlendirebilen gençler yetiştiren, sportif ve kültürel başarılarla adından söz ettiren bir kurum olmaktır.
MİSYON
Öğrencilerimizin, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, bilgili ve becerili, özgüvenini kazanmış, çevresi ile etkili iletişim kurabilen, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, bilim ve teknolojiyi yakından takip eden, kültürel ve sportif alanlarda başarıyı amaçlayan bireyler olmasını sağlamaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.