Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : Bahçelievler Anadolu Lisesi İstanbul Evleri Yanı Bozkır Sokak No7 Haznedar/Bahçelievler/İstanbul
Anasayfa / Okul / Bahçelievler Anadolu Lisesi
ingilizce
Bahçelievler Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 240
Taban Puanı: 373.6769
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: Almanca
Liste:

Bahçelievler Anadolu Lisesi

Bahçelievler Anadolu Lisesi İstanbul ili Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Bahçelievler Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 240 öğrenci alacak. Bahçelievler Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bahçelievler Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bahçelievler Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Bahçelievler Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Bahçelievler Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Bahçelievler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
477.7378  
2016 İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
464.2054 5.5300
2015 İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
460.9822 3.4500

Bahçelievler Anadolu Lisesi hem ingilizce hemde almanca eğitim veren bir eğitim kurumudur. Her iki bölüm ayrı taban puan ile öğrenci almaktadır. Bahçelievler Anadolu Lisesi ingilizce bölümü taban puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Okulumuz 30 Eylül 1985 yılında Vilayet Töreni ile şu andaki binamızdan 400 Metre uzaklıkta olan Koza İlköğretim Okulun ‘da Eğitim-Öğretimine yurt dışından gelen 200 öğrenci ile başlamıştır.1986 Mayıs ayında hali hazırda kullanılan an bina inşaatı tamamlanarak anılan binaya geçilmiş, orta ve lise sınıflarıyla eğitim-öğretim sürdürülmüştür.

1986/1987 yılında ortaokul ve liseden mezun vermeye başlamıştır.1989/1990 eğitim-öğretim yılı itibariyle ilk kez ikişer şube olarak hazırlık sınıflarından başlamak üzere her yıl tüm sınıflara Almanya,Avusturya ve İsviçre’den gelen öğrenciler kabul edilmekte, böylece açılış yılından itibaren mezun vermektedir.Birinci yabancı dil Almanca, ikincisi dil İngilizce ‘dir. Yirmibir derslikli ana binanın yeterli olmaması nedeniyle 1996 Haziranında yirmi derslikli ek binanın temeli atılmış, velilerimizin anlamlı ve özverili bağışları ile okulumuzun Eğitim Vakfı tarafından yapımı sürdürülen ek bina 28 Şubat 1998 Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın onurlandırmalarıyla hizmete girmiştir.Ayrıca; bu tören esnasında Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda müsait olan okul bahçesine modern kapalı spor salonunun inşaatı projesi başlatılmıştır.Yine Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla temeli atılmış, çok kısa bir zaman içinde tamamlanarak 1999/2000 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçmiştir.Okulumuzda her  yıl ikişer hazırlık sınıfı açılmakta iken;1999/2000 öğretim yılında 4 hazırlık sınıfı, bilahare 6’şar hazırlık sınıfı oluşturulmuştur.Okulumuzun ek binasında hizmete girmesi ile birlikte öğrenci kapasitesi 1000’in üstündedir. 2001 yılı itibariyle okulumuz modern ve standardına uygun halı saha ve sosyal tesisleri ile birlikte okul imkanlarıyla yapılarak hizmete girmiştir.Yaklaşık 14 000m2 alan üzerine kurulmuş olan okul bina ve tesislerine olanak elverdiği ölçüde yeni tesisler ilave edilebilir.Tenis alanı, yüzme havuzu,konferans salonu,pansiyon ve lojman okulumuzun ihtiyaçlarından birkaçıdır.Bugüne kadar Almanca ile öğretim yapılan okulumuza İngilizce ile de öğretim planlanmaktadır.

 VİZYON Bilgi çağına uyum sağlamış çağdaş bir dünya insanı olarak, sosyal ve kültürel alanlarda etkin, Türkiye`yi dünya ile yarışır seviyeye getirecek donanım ve iddiaya sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Okulumuz Alman Hükümeti tarafından yapılmakta olan ve Alman üniversitelerinde eğitim alma hakkı sağlayan ve tüm dünyada geçerliliği olan Almanca Sprach Dil Diploması sınavlarındaki başarı çıtasını yükseltme azmindedir. 2007 yılında öğrencimiz Ruken ALAGÖZ Sprach Dil Diploması Sınavı`ndan 100 üzerinden 99 almıştır. Okulumuzda ZPD sınıvında başarı sağlayan öğrencilere ZPD diploması verilmektedir. Bu diploma öğrencinin iyi derecede Almanca bildiğini belgeler ve iş hayatında önemli katkı sağlar. Öğrencilerimizin Sprach ve ZPD sınavlarındaki başarı yüzdesi takriben %80`dir.

MİSYON Bilgiyi işleyen, bilgiyi üreten, teknoloji çağının gereklerine uygun bir biçimde daimi surette kendini güncelleyen eğitim kadromuz tüm birimleriyle öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını değerlendirerek modern bilimin ışığında Atatürk ilke ve inkılaplarına ve milli değerlere bağlı, sorumluluk sahibi, farklı düşüncelere saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

1999-2000 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir.250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonumuzu öğrencilerimizin sportif çalışmalarına önemlı katkı sağlamıştır.Yaklaşık 14000m2 alan üzerine kurulmuş olan okul bina ve tesislerimizle öğrencilerimiz için en uygun eğitim-öğretim olanakları sunulmuştur.Velilerimizin katkılarıyla kafeterya,soyunma odaları,duş kabinleri ile tam donanımlı standartlara uygun Halı Saha tesisimiz Şubat 2002´de hizmete girmiştir.Öğrencilerimizin ders içi sportif etkinlikleri halı saha ve kapalı spor salonumuzda gerçekleştirilmektedir.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …