Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0212 2496324
Fax : 0212 2442724
Adres : İSTİKLAL CD. NURİ ZİYA SK.NO2 BEYOĞLU/İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi
ingilizce
Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 60
Taban Puanı: 346.319
Kontenjan Türü: Kız
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi

Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi İstanbul ili Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 60 öğrenci alacak. Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Beyoğlu
Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
472.4246  
2016 İstanbul / Beyoğlu
Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
465.1978 5.3200
2015 İstanbul / Beyoğlu
Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
 

Beyoğlu Kız Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında Beyoğlu Anadolu Lisesi dönüştürülmesi ile açılmıştır.

1842-1858 Yılları arasında İngiltere`nin İstanbul`daki Büyük elçisi olan Viscont Strratford de Redcliffe`nin eşi Lady Redcliffe 1849 yılında elçilik mensuplarının kız çocukları için ortaöğretim düzeyinde ( Hıgh Scholl For Girls) bir okul açılmasına öncülük etmiştir.
Bu okulun çalışmalarını beğenen Sultan Abdülmecit 1853-1856 Kırım savaşı sırasında altı yıl kapalı kalan şu andaki okul binası ve arazisi Lady Redcliffe tarafından İngiliz elçiliğine bağışlanmıştır.
Okulun yönetimi için İstanbul`daki İngiliz konsolosu mensuplarından bir yönetim kurulu oluşturulmuştur. Ancak 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşı sırasında okul kapalı kalmış,1881`de yeniden açılmıştır.
Bu yeni dönemde okula Beyoğlu semtinde oturan Osmanlı uyruklu kız öğrencilerde alınmaya başlamıştır. Okul binası eski ve yetersiz olduğundan okul yönetimi bir kampanya başlatarak zengin velilerden hisse senedi karşılığı para toplamış, böylelikle günümüzde de kullanılan Pera mimarisinin nadir örneklerinden biri olan bugünkü binası 1901 yılında yapılmıştır.
Okul 1914 I. Dünya savaşı başlangıcına kadar eğitimini sürdürebilmiş ve 1920 yılına kadar üçüncü kez kapatılmıştır.
1943`de Cumhuriyet yönetimi “Öğretim Birliği” yasasını çıkarınca öğretim programı da yasanın öngördüğü kurallara göre yeniden düzenlenmiştir.
Kuruluşundan beri adı “English High School” olan adı 01 Kasım 1979 yılında devletleştirildiğinde adı “İngiliz Kız Ortaokulu” olarak değiştirilmiş ve 1980 yılında lise kısmı açıldığında “Beyoğlu Anadolu Lisesi” adını almıştır.
Okulumuz ilk kurulduğu tarihten itibaren benimsemiş olduğu Latince “POST TENEBRAS LUX” olan ve “KARANLIKTAN AYDINLIĞA” anlamına gelen felsefesiyle eğitim vermeye devam etmektedir.
VİZYON
Biz… İstiyoruz ki… -Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. -Okulumuzda her veli,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. -Okulumuzda hem öğretenler, hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın. -Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. -Okulumuzda öğrenen,araştırmacı,hür ve bilimsel düşünmeye sahip bireyler yetiştirmek amaç edinilsin.
MİSYON
Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili,becerikli ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız..

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.