Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 2128721548
Fax : 2128721346
Adres : BÜYÜKŞEHİR MAH.19 MAYIS CAD.BAŞAK SOK.BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi
ingilizce
Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 180
Taban Puanı: 384.779
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi

Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimiaçıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Beylikdüzü
Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
482.1200  
2016 İstanbul / Beylikdüzü
Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
469.0299 4.5300
2015 İstanbul / Beylikdüzü
Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
462.4842 5.3300

VİZYON Türk Milli Eğitim Sisteminin amaçları doğrultusunda bilgi çağının gerektirdiği bilgi, beceri, değer ve teknolojinin etkin kullanımını sağlayarak, Türkiye’de ve çağdaş ülkelerdeki eşdeğer kurumlarla yarışacak düzeye erişmiş kaliteli, seçkin bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, eğitim öğretim sürecinin çağdaş yenilik ve gelişmelerini; öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin etkinlik ve verimlilikleri ile tüm çalışan ve öğrenim görenlerin memnuniyetlerinin ve başarılarının arttırılmasını sağlamaktır.

BAŞARILAR Avrupa Birliği projeleri kapsamında “İstanbul’u Sanatla Yaşamak”,”Genç Gözüyle İstanbul” projeleri başarılarımız, Sporda Atletizm ilçe bireysel ve grup birincilikleri, Tiyatro ilçe ve il birincilikleri, 2012 sonunda %83 ÖSYS başarımız, Comenius projesi kapsamında aktif proje üyeliğimiz, Avrupa gezimiz,Uluslarası folklör festival katılımcılığı, KASDAV müzik yarışması katılımcılığı, Vefa gezilerimiz, Üniversite tanıtım şenliğimiz, Bilim şenliğimiz, Dil eğitimi için yurtdışı gezilerimiz, Temiz Okul,beyaz bayrak, Velilere yönelik rehberlik seminerlerimiz

 • Öğretmen : 51
 • Öğrenci : 872
 • Derslik : 27
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli Tamgün
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:55-16:00
 • Servis : Her Bölgeye Servis Mevcuttur.
 • Ulaşım : Okulumuz Beylikdüzü Belediyesi arkası ,Atrium Parkı yanında 75. Yıl Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi ile aynı parsel üzerinde kuruludur.E-5 karayoluna 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okulumuza İETT’ye ait Mecidiyeköy-Taksim-Bakırköy-Yenibosna otobüs ve metrobüs hatlarında çalışan araçlarla da ulaşmak mümkündür.
 • il /İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe´ye 3km,İl´e 30 km uzaklıktadır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.