Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : (0212) 516 4088
Fax : 0212 516 4089
Adres : Çemberlitaş Anadolu Lisesi , Yeniçeriler Cad. Evkaf Sok. No 10 Çemberlitaş/Fatih/ İstanbul
Anasayfa / Okul / Çemberlitaş Anadolu Lisesi
ingilizce
Çemberlitaş Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 150
Taban Puanı: 381.9754
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Çemberlitaş Anadolu Lisesi

Çemberlitaş Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Çemberlitaş Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 150 öğrenci alacak. Çemberlitaş Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Çemberlitaş Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Çemberlitaş Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Çemberlitaş Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Çemberlitaş Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Çemberlitaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Fatih
Çemberlitaş Anadolu Lisesi Taban Puanı 
485.9624
2016 İstanbul / Fatih
Çemberlitaş Anadolu Lisesi Taban Puanı 
471.9816 3.9400
2015 İstanbul / Fatih
Çemberlitaş Anadolu Lisesi Taban Puanı 
471.0074 3.8100

Tarihi anıt ve eserlerle kuşatılmış bir yerde bulunan bugünki binanın oldukça eski bir özgeçmişi vardır. İlk bina ´Konak´ durumunda iken 28.02.1956 yılında Efkaf İdaresi adına kaydı yapılmıştır.

   Okul ´Çemberlitaş Ortaokulu´ adıyla 1955-1956 eğitim-öğretim yılında Çemberlitaş Evkaf sokaktaki Evkaf Nezareti eski binasında eğitim-öğretime açılmıştır. Oldukça eski olan bina çökme tehlikesi gösterdiğinden yeni bir bina yapmak üzere yıkılmıştır.Eğitim ve öğretime iki yıl İstanbul Kız Lisesinde devam etmiştir.

   1970-1971 eğitim-öğretim yılında ´Çemberlitaş Kız Lisesi´ olarak yeni binasında eğitim-öğretime açılmıştır.    1992-1993 eğitim-öğretim yılında ´Yabancı Dil Ağırlıklı Lise´ statüsünde öğrenci almaya başlamıştır.  

   2005-2006 eğitim-öğretim yılında da ´Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür. Hala okulumuzda 22 derslik, fen laboratuvarı, sinevizyon odası, spor salonu, konferans salonu, BT sınıfı, kütüphane bulunmaktadır.

 Okulumuz, yetiştirdiği ünlü kişilerle Türk Eğitim-Kültür ve Sanatı´na önemli katkılarda bulunmuş ve bulunmaya da devam edecektir.

VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin en başarılı okullarından biri olmaktır.

MİSYON Öğrencilerimizin; Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.

Çemberlitaş mezunu gençler hem büyük ideallere sahip olup hem de içlerinde bulunan enerji ile çok büyük işlere imza atabilenleri için muazzam bir donanım alırlar. Çemberlitaşta oluşturulan düşünce sistemi Atatürk’ün yolunda ilerleyen bir düşünce sistemidir. Ulu Önder Gençliğe Hitabe adlı serinde ülkemizin bugün içinde bulunacağı durumu açık açık anlatmış ve ne kadar ileri görüşlü bir lider olduğunu bundan yıllarca önce ispatlamıştır Çemberlitaş öğrencileride güzel ülkemiz içinde olduğu tehditlere karşı çıkmaya and içmiştir.

Atatürk’e göre ülkemizi içinde bulunan tüm olumsuzluklardan kurtaracak olanlar gençlerdir. Bu nedenle gençlere çok büyük görev düşmektedir.Çemberlitaş mezunlarının önemli hedefi Ata’mızın izinden yürüyerek ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.

  • Öğretmen :40
  • Öğrenci :630
  • Derslik :24
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
  • Saatler 8.30/ 15.45

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.