Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 2163520360
Fax : 0216 3521422
Adres : Atatürk caddesi Lise altı sokak No58
Anasayfa / Okul / E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
ingilizce
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı: 471.5522
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Maltepe
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
471.5522  
2016 İstanbul / Maltepe
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
455.4936 7.3900
2015 İstanbul / Maltepe
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
449.3702 7.7400
1962 yılında Maltepe Feyzullah İlkokulu´nda başlayıp 1963 yılında iki baraka halindeki yapıda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Maltepe Ortaokulu; 1965 yılında yeni binasına kavuşmuştur.      1968-1969 Eğitim-öğretim yılında lise kısmı açılan okulumuz, Maltepe Lisesi adını almıştır. Spor salonu da bulunan Maltepe Lisesi uzun yıllar boyunca bölgesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemli bir kısmını yüklenmiştir. Öyle ki; öğrenci talebinin yoğunluğu yeni bir bina yapılmasını zorunlu hale getirmiş ve 1992 yılında 18 derslikli ikinci bir bina yapılmıştır. 1992 yılında orta kısım kaldırılmış ve sadece lise bölümü ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Maltepe Lisesi 1995 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise´yi de bünyesine katarak başarı grafiğini daha da yükseltmiştir. Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlandığı günden itibaren üniversiteye giriş sınavlarında ilk yüze giren öğrencileriyle ve  eğitimsel, sosyal, sanatsal, sportif başarılarıyla adından sıklıkla söz ettirmiş olan Maltepe Lisesi, bulunduğu bölgede ve ilde köklü bir okul olarak hâlâ hafızalardaki yerini korumaktadır.
      2005 yılında Maltepe Merkez Anadolu Lisesi olarak Anadolu Lisesi statüsü kazanan okulumuz 2008´de Elginkan Vakfı´nın yaptırmış olduğu yeni binasında ve E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi olan yeni adıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplam inşaat alanı 10650m² olan 2133m² taban alanlı E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi binası; bodrum ve zemin kat dahil 5 kattan oluşmaktadır. 1200 öğrenci kapasiteli okulumuzda 30 öğrenci kapasiteli 40 derslik bulunmaktadır. Okulumuzda derslikler dışında; 2 adet bilgisayar dersliği, 2 adet fizik laboratuvarı, 2 adet kimya laboratuvarı, 1 adet biyoloji laboratuvarı, 1 adet müzik dersliği ve 1 adet müzik stüdyosu, 2 adet resim atölyesi, 2 adet yabancı dil dersliği, 1 adet beden eğitimi salonu, 1 adet kütüphane, 1 adet tarih-coğrafya dersliği, 2 adet kantin-çay ocağı, revir ve diğer idari birimler bulunmaktadır.      1963 yılında baraka yapıyla eğitim öğretime başlayan okulumuz bugün E.C.A. Elginkan Anadolu Llisesi adıyla Milli Eğitim Tip Projesi olarak alan ve kapasite bakımından ülkemizin en büyük ve tek okulu olma seviyesine ulaşmıştır. E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi; fiziksel donanımının yanısıra geçmişinden gelen eğitimsel, sosyal, sanatsal ve sportif alanlardaki başarılarına başarılar katarak adından çokça söz ettirecek potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır.
VİZYON
Yüksek öğretime %100 başarı oranıyla öğrenci yerleştiren, Ulusal ve Uluslararası etkinliklerdeki başarılarıyla tanınan, öğrenci, öğretmen ve velilerin mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğu seçkin, saygın ve marka olmuş bir Anadolu Lisesi olmaktır.
MİSYON
Milli birlik ve beraberlik bilinci gelişmiş, vatanını seven, toplum sorunlarına ve kültür değerlerine duyarlı, ülke kalkınmasında sorumluluk üstlenebilecek, bilimi ilke edinmiş, teknolojiyi doğru kullanabilen, araştıran, sorgulayan, üreten, çağdaş, akılcı, ahlaklı, inançlı, kendine güvenen, saygılı ve çalışkan Türk gençleri yetiştirmektir
BAŞARILAR
2009-2010 eğitim-öğretim yılı `Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu`, `Yılın Kaliteli Ekibi` kategorilerinde `Eğitimde Kalite Ödülü` ödül töreni yapıldı. Yılın En Kaliteli Ekibi Dalında ise 1. Ekip 82 puanla Maltepe E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi oldu.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.