Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : (212) 699 21 42
Fax : 212 699 21 33
Adres : Fatih Mahallesi 952. Sokak No 17 Esenyurt/İSTANBUL Posta Kodu 34517
Anasayfa / Okul / Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
ingilizce
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 180
Taban Puanı: 349.4057
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Esenyurt
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
460.3967  
2016 İstanbul / Esenyurt
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
435.5203 11.9200
2015 İstanbul / Esenyurt
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
418.4068 13.7000

 

Sevgili 8. Sınıf öğrencileri ve velileri, Anadolu Liseleri tercihlerinin başlamasına az bir süre kaldı. İlköğretim eğitimi süresince çalışan ve kendisine bir hedef belirleyen bilinçli öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre kendilerine en uygun Anadolu Lisesini tercih etmeye çalışacaklar. Tercihini yaparken kafalarında pek çok soru olacaktır. Sevgili velilerimiz, geleceğini önemsediğimiz çocuklarınızın hangi okula gittiği ve gittiği okulda nasıl bir eğitim aldığının sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz. Alanlarında deneyimli öğretmenlerimiz eğitim ortamının disiplinli ama bireyin gelişimine izin verecek kadar da özgür olması gerektiğinin bilincindedirler. Bu bakımdan eğitim anlayışımızı gelişime, değişime ve yeniliklere açık bir konuma oturttuk. Okulumuz ilçe içerisinden ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerimiz için ulaşımı en rahat okuldur. Esenyurt?un merkezinde yer alan okulumuza öğrencilerimiz, kontrolü sürekli yapılan ve öğrencilerimizi layıkıyla taşıyabilecek servislerle gelip gidebilmektedir. Okulumuzda  ders ve başarı her şeyden önce gelir ama her şey demek de değildir. Öğrencilerimizin kendilerini derslerin yoğunluğundan sıyırabilecekleri sosyal ortamlar bulunmaktadır. Resim odamız, satranç odamız, masa tenisi alanımız, futbol sahamız ve vücut geliştirme salonumuz bulunmaktadır. Temizlik her insan için önemli bir konudur. Bu nedenle okulumuz temizlik konusunda iddiasını ortaya koymuştur. Koridorlar ders aralarında paspaslanmakta, tuvaletler sürekli temizlenmekte ve ders bitimde genel ve sıkı bir temizlik yapılmaktadır. Havlu ve tuvalet kağıdı giderleri okulumuzun en büyük gider kalemidir. Güvenlik konusunda okulumuzun öncelikleri arasındadır okul girişleri ve çıkışları güvenlik personeliyle denetim altında tutulmaktadır. Alınan önlemler ve öğrencilerimizin sağduyusu sayesinde 9 yıldır okul giriş ve çıkışlarında hiçbir olay yaşanmamıştır. 
Sevgili 8.sınıf öğrencileri ve velileri, ?Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi?ni neden tercih edelim?? diyorsanız tercihinizi yapmadan önce gelin tanışalım, okulumuzu  gezin, görün  ve  bu  sorunun  cevabını  kendiniz verin.
VİZYON
Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak vizyonumuz; Milli ve Manevi değerlere bağlı, toplumsal değerleri benimseyen, bilimsel düşünmeye önem veren ve yorumlayabilen, esnek düşünme yeteneğini gerçekleştirebilen, iletişime açık, çağdaş, Laik, Atatürk´çü, kendisi ve toplumu ile barışık, değişimi yakalayabilen ve farklılık yaratan, aldığı eğitimin karşılığını topluma verebilen öğrenciler yetiştirmek, Mezunlarını; kendi değerlerini ortaya çıkartabilecekleri saygın okullara yerleştirebilmektir.
MİSYON
Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak Misyonumuz; Bütün öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmeleri; onların eğitimli, bilgili, becerikli, girişken, kendine güvenen bireyler olmalarını sağlamak. Türkiyenin üretken gücünün temel taşları olmaları için çalışmak. Öğrencilerimizi içinde bulundukları çağın imkanlarını kullanarak bilgiye ulaşabilen ve bilgiyi kullanabilen tutarlı, kararlı, toplumla barışık bir şekilde Milli ve Manevi Değerlerine hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş bireyler olarak yetiştirmektir.
BAŞARILAR
İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması İlçe 1.si

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.