Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 02125064389 - 02125397753
Fax : 02125397753
Adres : Soğanlı Mah. Çavuşpaşa Cad. Hülya Sok. No1 Bahçelievler İstanbul
Anasayfa / Okul / Füsun Yönder Anadolu Lisesi
ingilizce
Füsun Yönder Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı:
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Füsun Yönder Anadolu Lisesi

Füsun Yönder Anadolu Lisesi İstanbul ili Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Füsun Yönder Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Füsun Yönder Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Füsun Yönder Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Bahçelievler
Füsun Yönder Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
465.5869  
2016 İstanbul / Bahçelievler
Füsun Yönder Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
446.0158 9.5000
2015 İstanbul / Bahçelievler
Füsun Yönder Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
435.0663 10.4600

 

Eğitimde yeni yaklaşımların ve gelişim projelerinin zorunlu olduğu günümüzde Rüştü Akın Vakfı tarafından vakfın kurucusu Rüştü Akın’ın kızı adına yaptırılan Füsun Yönder Lisesi, 2006–2007 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Okulumuz 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibariyle  anadolu lisesine dönüştü.
2006–2007 Eğitim- Öğretim yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonunun yanında 2007–2008 eğitim öğretim yılında okulumuza Rüştü Akın Vakfı tarafından 300 kişilik bir konferans salonu da kazandırılmıştır. 
Füsun Yönder Lisesi; misyonu, vizyonu ve toplam kalite anlayışıyla başarıyla öğretime devam etmektedir. Tecrübeli ve çalışkan eğitim kadrosu, yüksek zekâ seviyeli öğrencileriyle kısa sürede İstanbul’da Türk Milli Eğitimi´nin gururu olmuştur.
VİZYON : Nasıl bir insan? Eğitimin, çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteği ve yeteneğini kazandırmak olduğuna inanıyoruz. Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna; Toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum oluşturma yolunun ancak toplumların iyi yetiştirilmiş bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz. Bütün bu değerlerin yanı sıra, topluma yararlı olacak kişilik özelliklerini de kazandırmak hedefimizdir.
MİSYON : Nasıl bir okul? Çocuklarımızın kendine özgü niteliklerini yitirmeden eğitim almalarını hedefliyoruz. İleri eğitim düzeylerine ulaşılabilecek merak ve aydınlıkta; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek eğitim ve birikimi yakalamış insanlar yetiştirmek, Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan; değişim ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; özgür; kendine güvenli, çevresine saygılı; araştırmacı ve farklı düşünebilen, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Daima soysal yaşantıyı çeşitlendirip zenginleştirecek yatırımlara önem vermek; tüm kaynaklarını eğitim alanında kullanmak, Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten, çalışmalar, eğitim alanında referans gösterilen, etkin ve öncü bir kurum olmak ilkemizdir.
BAŞARILAR : 2014 yılında ilk mezunlarını veren Anadolu Lisesi öğrencilerimizin kazandığı okulların listesi henüz yayınlanmamıştır. Ancak başırı oranının yüksek olduğu görülmektedir 2014 yılı mezunu olan iki öğrencimiz tıp fakültesini kazanma başarısı gösterdiler. Yös ile tercih yapan Saida Halilova Samsun 19 Mayıs Üniversitesi tıp Fakültesini, M.Mustafa Kaya Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmışlardır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.