Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 02126603924
Fax : 0212663925
Adres : OSMANİYE MAH. ÇOLAK İBRAHİM SOKAK NO15 34144 BAKIRKÖY/İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi
ingilizce
Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı:
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi

Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Bakırköy
Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
463.8245  
2016 İstanbul / Bakırköy
Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
442.8609 10.2300
2015 İstanbul / Bakırköy
Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
428.6230 11.6900

 

Okulumuz Gürlek ve Mahir  aileleri tarafından yaptırılmıştır. Okul adını bu iki ailenin soyadından almıştır.  1999-2000 eğitim öğretim yılında inşaatı biten okulumuz,  1999 Marmara Depreminden  sonra  Bakırköy Lisesinin binamıza taşınmasından dolayı eğitime  2000-2001 eğitim  öğretim yılında  başlamıştır.
Okulumuz, kuruluşundan beri normal  eğitim vermektedir. 26  derslikte 835 öğrenciye eğitim veren okulumuzda bütün sınıflarda akıllı tahta vardır. Okulumuzda 1 Fizik, 1 Biyoloji-Kimya Laboratuarı, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, tiyatro salonu, jimnastik salonu bulunmaktadır.
Bilgi yarışmalarında 3 sene  üst üste  bölge şampiyonu olan okulumuz, üniversite sınavlarında da Türkiye 7.’si ve İstanbul 1.’si olarak büyük bir başarı elde etmiştir. 2011 üniversite sınavında okulumuzun üniversiteye yerleştirme başarısı % 65’tır.
Sadece eğitim öğretimde değil  sosyal ve sportif alanlarda da  kendinden söz ettirmektedir.  Futbol’da ve Voleybol’da  Bakırköy İlçe Şampiyonu olmuştur.
Okulumuzdaşu anda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 45 öğretmenle  eğitime  devam etmektedir. İstanbul’un gözde liseleri arasında  yer alan lisemiz, önümüzdeki eğitim öğretim yılında da genç ve dinamik kadrosu ile yeni başarılara imza atacaktır.
VİZYON
Bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, sürekli olarak gelişen ve yenilenen yöntemleri ile bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, akılcı, demokratik ve laik bireyler yetiştirerek; öğrencileri ilgi ve yeteneklerine göre bir yüksek öğretim programına hazırlamaktır.
MİSYON
Öğrencilerimizin Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda öğretim programında belirtilen hedeflere ulaşmalarını, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, vatanını ve milletini seven, eşitlik, dürüstlük ve adaletin ödün vermeyen, bilgili, becerikli, öz güvenli olmalarını çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilecek davranışlar kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini. Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını; 21. YY.’ın teknolojisine ayak uydurabilen ve bunları yakından takip edebilen,liderli özelliklerinin yanı sıra iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlamaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.