Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0 (216) 324 63 40
Fax : 0 0216 324 76 76
Adres : Yenisahra Barbaros Mah. Sütçü Yolu Cd. No 68 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Habire Yahşi Anadolu Lisesi
ingilizce
Habire Yahşi Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 210
Taban Puanı: 351.2895
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Habire Yahşi Anadolu Lisesi

Habire Yahşi Anadolu Lisesi İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Habire Yahşi Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 210 öğrenci alacak. Habire Yahşi Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Habire Yahşi Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Habire Yahşi Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Habire Yahşi Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Habire Yahşi Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Habire Yahşi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Ataşehir
Habire Yahşi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
455.2639  
2016 İstanbul / Ataşehir
Habire Yahşi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
434.3389 12.1900
2015 İstanbul / Ataşehir
Habire Yahşi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
426.3730 12.1200

 

Okulumuz, Kazan Türklerinden Habire YAHŞİ´nin vasiyeti üzerine kardeşi Aliye YAHŞİ tarafından yaptırılarak, Milli Eğitim Bakanlığı?na hibe edilmiştir. 1995 yılında Eğitim Öğretime süper lise statüsü ile başlayan okulumuzun resmi açılışı 27 Şubat 1996 tarihinde yapılmıştır. Kadıköy-Yeni Sahra / Barbaros Mahallesinde 11391 Metrekarelik alan üzerinde iki katlı olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuz  MEGEP (Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi) kapsamında 2004-2005 öğretim-öğretim yılını pilot okul olarak tamamlamıştır.  2007-2008 eğitim-öğretim yılında süper lise öğrencilerinin mezun olması ile süper lise statüsü sona ermiştir.  Yapılandırma gereği yalnızca genel lise olarak eğitim ve öğretime devam etmekte iken 2008-2009 eğitim-öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsüne kavuşmuştur. Kurulduğu tarihte Kadıköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir eğitim kurumu iken 2007-2008 yılında Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlanmıştır.
     Habire Yahşi Anadolu Lisesi, eğitim ve öğretime başladığı tarihten itibaren Türkiye´de eğitimde mükemmelliği hedeflemiştir. Her alanda başarı ilkesiyle eğitim öğretim hizmeti verdiğimiz öğrencilerimiz, akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da nitelikli ve bilinçli  birer insan olarak okulumuzdan mezun olmaktadırlar. Kısa zamanda inanç, kararlılık ve çalışkanlığı ile tanınan Habire Yahşi Anadolu Lisesi, ülkemizin örnek okullarından biri haline gelmiştir. Bugüne dek yetiştirdiği öğrencilerin kazandığı başarılar, okulumuz için en büyük gurur kaynağıdır.
VİZYON
Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç olarak gören, milli ve manevi değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik olarak gören, en az bir yabancı dili çok iyi öğrenen,kendine güvenen. Katılımcı, sorgulayan, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı nitelikli bir üniversite hedefi olan bireyler yetiştirmektir.
MİSYON
Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemelerini, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ilişkiler kuracak davranışlar kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, bilim ve teknolojiyi yakından takip edebilmelerini, yararlı bir yurttaş bilinci kazanmalarını, bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini,üniversiteyi hedefleyen bireyler olmalarını sağlamaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.