Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 02125595700
Fax : 02125596484
Adres : Ataköy 9. Kısım Bakırköy / İstanbul ŞİRİNEVLER
Anasayfa / Okul / Hasan Polatkan Anadolu Lisesi
ingilizce
Hasan Polatkan Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 90
Taban Puanı: 388.7172
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Hasan Polatkan Anadolu Lisesi

Hasan Polatkan Anadolu Lisesi İstanbul ili Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 90 öğrenci alacak. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hasan Polatkan Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Hasan Polatkan Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Hasan Polatkan Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Hasan Polatkan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Bakırköy
Hasan Polatkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
484.9516  
2016 İstanbul / Bakırköy
Hasan Polatkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
477.9800 2.7700
2015 İstanbul / Bakırköy
Hasan Polatkan Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
476.4618 2.8700
Okulumuz; İstanbul?un gelişmiş bölgelerinden biri olan Bakırköy ilçesine bağlı olup Ataköy 9. Kısımda kültürel ve sosyal ortamın geliştiği nezih bir çevrede bulunmaktadır. Ulaşım merkezlerine, spor kulüplerine, sinema, tiyatro, üniversite vb. tesislere yakın olması nedeniyle bu hizmetlerden rahatlıkla yararlanma imkanına sahip olan nadir eğitim kurumlarından biridir. Her geçen gün kendini geliştiren, ilerlemeyi hedef alan okulumuz; sosyal,  sportif, kültürel çalışmaların tüm alanlarına katılım sağlamakta olup, çalışmalarıyla bölgesinde adından söz ettirmektedir.
Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, yurt içi ve yurt dışındaki seçkin üniversitelerin çeşitli fakültelerinde öğrenimlerini sürdürmektedir.
Okulumuz, 5121 m2 mevcut arsa alanı üzerinde 982 m2 bina alanı ve 4140 m2 bahçe alanı kaplamak üzere 1 binada hizmet vermektedir. Türkiye Emlak Bankası tarafından yaptırılıp İstanbul Valiliği?ne bağışlanan binada, 1992 yılında eğitim ve öğretime başlanmıştır. 1993 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) olan okulumuz, 2005 yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsünde öğretime devam etmektedir.
Okulumuzun kullanılan mevcut alanları:
2 İdareci Odası
1 Rehberlik Odası
1 Memur Odası
15 Derslik
1 Müzik Odası
1 Kütüphane
1 Proje Odası
1 Fizik Laboratuarı
1 Biyoloji-Kimya Laboratuarı
1 Bilgisayar Laboratuarı
1 Öğretmenler Odası
2 Soyunma Odası
1 Kantin
1 Arşiv
1 Beden Eğitimi Öğretmeni Odası
1 Satranç Odası
Not: Çok yakın zamanda çalışmalarına başlanacak olan ek binamız içerisinde kapalı spor salonu ve gösteri merkezimizde yer alacaktır.
VİZYON
Güçlü eğitimci kadrosu, öğrencileri, mezunları ve velileri ile birlikte, çağın gerektirdiği eğitim-öğretim ortamını yaratarak başarılara imza atan, farklılıkları ile fark yaratan bir eğitim kurumu olmak.
MİSYON
Atatürk ilke?inkılaplarını, milli ve evrensel değerleri özümsemiş, kendi ve toplumu ile uyumlu, bilgi ve görgü düzeyi yüksek, bilimsel çalışmalarla olduğu kadar sosyal ve kültürel etkinliklerle de adını duyurmaya çalışan bir eğitim kurumu olmak.
BAŞARILAR
YGS 2015 sonuçlarına göre okulumuz, Matematik ve Fen branşlarında Bakırköy ilçesindeki diğer tüm liseler arasında en başarılı lise olmuştur. 
İstanbul ili içerisinde ise okulumuz, tüm Anadolu ve Fen Liseleri arasında Matematik alanında 14. ve Fen alanında 19. olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.