Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0216 6516581
Fax : 0216 6516585
Adres : Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. Sedef Sok. No5/2 Koşuyolu / Üsküdar / İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi
ingilizce
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 180
Taban Puanı: 428.7379
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Üsküdar
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
494.4456  
2016 İstanbul / Üsküdar
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
490.3147 0.7200
2015 İstanbul / Üsküdar
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
490.7654 0.7100
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, veya baş harflerinden oluşan kısaltmasıyla HASAL, 4 Haziran 1984 yılında 108 öğrenci ile eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Türkiye’de hazırlık sınıfı bulunan nadir okullardandır
 Okulumuzda bir müdür, bir müdür başyardımcısı, iki müdür yardımcısı ve 48 öğretmen görev yapmaktadır. Tamamı kullanımda 22 adet derslik, bir bilgi teknolojileri sınıfı ve bir internet salonu olmak üzere iki adet bilgisayar laboratuarı, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, kütüphane, satranç odası, müzik odası ve resim atelyesinde “Öğrenci Merkezli” ideal eğitim koşullarında, deneyerek ve yaşayarak eğitim yapılmaktadır. Ayrıca tarih, coğrafya, felsefe, almanca, ingilizce, matematik ve  psikolojik danışma rehberlik servis odası, iki adet öğretmenler odası ve üç adet idari oda ile TKY, MLO ve okul aile birliği odaları bulunmaktadır.
Okulumuzun öğrencileri için uluslar arası yeterliliklere sahip spor kompleksi, yemekhane ve kantini (kafeterya özellikli) ile çok amaçlı konferans salonu hizmet vermektedir.
Okulumuz çağın gereği teknolojik araç-gereçleri eğitim ortamında sürekli bir gelişim ile kullanmaktadır. İdari amaçlı MEB ADSL internet kullanımı dışında, okulumuzun tüm bina ve eklentilerini kapsayan, öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına açık, 4 MBps hızında kablosuz internet ağı mevcuttur.  Sınıflarımızın hepsinde projeksiyon-perde donanımı mevcuttur.
 Hedefimiz herkesin hedefi olmaktır. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi (HASAL) olarak amacımız; öğrencilerimizi, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal değerlere sahip çıkan, evrensel değerlerden haberdar ve donanımlı, özgüveni tam, sorumluluk alan ve paylaşabilen, analitik düşünce yapısına sahip, teknolojiyi özümsemiş ve faydalı kullanan, üretken, yaratıcı, araştırmaya ve öğrenmeye açık, Atatürk İlkelerine ve Demokratik Cumhuriyete bağlı, ülkesine, topluma, insanlığa ve doğaya sahip çıkan, saygılı ve yararlı bireyler olarak yetiştirmektir. Okulumuz idarecileri, eğitimcileri, öğrencileri, velileri ve tüm çalışanları daima bu amaçları gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.
 Anadolu Liseleri giriş sınavlarında (OKS, SBS) başarı sıralamasında en üst dilimdeki öğrencilerin tercih ettiği okul olma özelliğini kazanmış bulunmaktayız.
ÖSS´deki başarı grafiğimiz sürekli yükselmekte, hem bireysel olarak hem de Anadolu Liseleri arasında önemli dereceler elde etmekteyiz.
Okulumuzun şimdiye kadar verdiği yabancı dil eğitimi ile mezun öğrencilerimiz üniversitelerinde hazırlık sınıflarını okumadan lisans eğitimine başlamaya hak kazanmışlardır.
HASAL, Fiziki altyapısı ve donanımı, yurdumuz için onur verici bir eğitim-öğretim ortamı ve alanında uzman eğitim kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir
Eğitim Kadrosu
Okulda bir müdür, bir müdür baş yardımcısı, üç müdür yardımcısı ve elli eğitimci görev yapmaktadır.
Eğitim
Okul Hazırlık+4 sene yani toplamda 5 senedir. İlk yıl dersler İngilizce ağırlıklıdır daha sonraki senelerde normal orta öğretim müfredatına dönülmektedir. LYS’de başarı grafiği üst bölgelerdedir. Lise, tanınmış üniversitelerden olan Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, Bilkent Üniversitesi,Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ne her yıl öğrenci vermektedir. Okul anlaşmalı olduğu özel bir şirket ile her yıl isteyen öğrencileri Almanya, Hollanda, ABD, Kanada ve İngiltere’ye götürmektedir . Orada 1 ay boyunca İngilizce kurslarına tabii tutmaktadır. Okuldaki yabancı diller İngilizce ve Almanca’dır.
Fiziksel Olanaklar
Tamamı kullanımda 30 adet derslik, bilgisayar, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, kütüphane, müzik ve resim odası bulunmaktadır. Ayrıca tarih, coğrafya, felsefe, almanca, İngilizce, matematik, okul öğrenci meclis odaları ile psikolojik danışma rehberlik servis odası, iki adet öğretmen odası ve üç adet idari oda ile okul aile birliği odaları bulunmaktadır. Aynı zamanda okulda İstanbul Anadolu Yakası’nın en büyük spor salonu (Ferit Avni Sözen Spor Kompleksi) bulunmaktadır. Yemekhanesi ve kantini ile çok amaçlı konferans salonu (Nükte Sözen Konferans Salonu) hizmet vermektedir. Bahçesi oldukça küçük olmakla beraber içerisinde birçok ağaç barındırmaktadır.Dikilen ağaçların saksılarında birçok şiir bulunmaktadır.
Ferit Avni Sözen Spor Kompleksi
Sosyal Etkinlikler
Okul sosyal etkinlik bakımdan zengin bir okuldur. Her sene geleneksel olarak dönemlerin kaynaşmasını sağlayan “HASAL Kış Yemeği” “HASAL Bahar Yemeği” adı altında iki kaynaşma yemeği, “HASAL Musicday” adında çeşitli okullardan müzik gruplarının katılımıyla gerçekleşen bir müzik günü ve birçok etkinliğin bulunduğu(spor-müzik-konferans) HASALFEST organizasyonu düzenlenmektedir. HASALFEST’10 organizasyonunda Yüksek Sadakat sahne almıştır. Bunların dışında 2010 yılında okulda gitar,dans,ney-klarnet,vurmalı çalgılar kursu da açılmıştır. Ekim 2010’dan itibaren haftanın çeşitli günlerinde İspanyolca, Fransızca, Japonca, Almanca gibi dünya dilleri kursları bulunmaktadır. 2009’da temelleri atılan Model Birleşmiş Milletler Kulübü “HASALMUN” çalışmalarına 2010 yılında çeşitli Model Birleşmiş Milletler konferanslarına katılarak hız vermiştir. Aynı zamanda her yıl çeşitli sponsorluklarla Kitap Okuma Yarışması ve Akıl Oyunları Yarışması düzenlenmektedir.
Üniversite Başarı Sırası
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul ili içerisinde üniversite başarısında en iyi 2. okul durumundadır
VİZYON
Öğrencilerimizi, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, teknolojiye hakim, üretken ve yaratıcı, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkelerine, demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan, insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmektir.
MİSYON
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Amaçları ve Atatürk İlkeleri doğrultusunda, iktisadi, sosyal ve kültürel bakımdan tam donanımlı, çağdaş uygarlığı özümsemiş seçkin bireyler yetiştirmektir. Hedefimiz milli ve manevi değerlere saygılı, ulusal kimlik ve evrensel kişilik lazanmış, ülke geleceğini biçimlendiren bireyler yetiştirmektir.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.