Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 3222346816
Fax : 3222346815
Adres : Güzelyalı Mah. 81193 Sk.No2 01170 Çukurova/ADANA
Anasayfa / Okul / İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi
ingilizce
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı: 472.5203
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: Almanca
Liste:

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

smail Safa Özler Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Adana / Çukurova
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
474.5203  
2016 Adana / Çukurova
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
453.1332 7.9100
2015 Adana / Çukurova
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
444.2939 8.68

Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Çukurova ve Seyhan ilçelerinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı diğer ilçelerden gelen öğrencilerimiz de mevcuttur. Okul binası 4,137 m² bir alan üzerine yerleşmiştir. Tek bina 3 girişten oluşmaktadır. A ve C girişleri öğrenci girişleridir. B girişi yönetici, öğretmen ve ziyaretçi girişidir. Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır.

Okulumuzun bahçe alanı 10.063 m²’dir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesinin güzelliği ile yerli ve yabancı misafirlerin beğenisini kazanmaktadır. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için kamelya ve banklar yaptırılmıştır.

Okulumuz fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2012-2015 ve 2015-2017 öğretim yıllarında beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. Öğrencilerimiz, ilimizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi yarışmalarında birçok derece kazanmışlardır. Yine öğrencilerimiz Türkiye genelinde yapılan yarışmalarda da dereceler kazanmışlardır. Öğrencilerimiz, YGS ve LYS sonuçlarına göre yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede tanınan ve öncelikli olarak tercih edilen Adana’nın en güzel semtlerinden biri olan Güzelyalı’da bulunan bir okuldur. Diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

VİZYON İstiyoruz ki,okulumuzda öğrenmeyi öğrenmek ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki, öğretmenlerle öğrenciler çok iyi iletişim kurabilsin. İstiyoruz ki, veliler okulda çocuklarının güvende olduğunu bilsin. İstiyoruz ki öğrencilerimizde çevre bilinci oluşsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz haklarını bilip korkmadan savunsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz başkalarının düşüncelerine saygı gösterebilsin ve farklı düşüncelerden faydalanabilsin.

MİSYON Misyonumuz: Biz, bütün öğrencilerimizin ATATÜRKÇÜ düşünceyi benimsemiş, MİLLİ değerlerin bağlı, insan sevgisiyle dopdolu, özgür fikirli, çağdaş,21.yy.ın gerektirdiği ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazanmış, üniversiteye yönelik hedefleri olan, yabancı dilin gerekliliğine inanan, her şeyden önemlisi birbirine ve kendine güvenen, kendini ifade edebilen bireyler olması için varız.

BAŞARILAR 2016-2017 öğretim yılı Ahmet Can YETİM 85 Kg serbest stil Güreş müsabakalında İl Birincisi Olmuştur. Kız satranç takımı İl Birincisi oldu. Mahmut Kemal KORKMAZ Kata dalında İl Birincisi, Kumite dalında İl ikincisi olmuştur.başarı

 • Öğretmen Sayısı : 40
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 615
 • Öğretim Şekli : ÖRGÜN-GÜNDÜZ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : OKULUMUZ İNGİLİZCE VE ALMANCA DİLLERİNDE EĞİTİM YAPMAKTADIR.
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : ÇUKUROVA İLÇE MERKEZİNDE
 • Ulaşım : ADANA ÇARŞI MERKEZİNDEN TURGUT ÖZAL İSTİKAMETİNE GİDEN TÜM ARAÇLARLA ULAŞIM SAĞLANIR.
 • Servis Bilgisi : ÖĞRENCİ SERVİSLERİ MEVCUTTUR.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.