Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0 (216) 306 73 49-50
Fax : 0 216 389 29 42
Adres : Esentepe Mahallesi Anadolu Caddesi No4 Kartal / İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi
ingilizce
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 180
Taban Puanı: 392.6323
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi İstanbul ili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Kartal
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
486.9360  
2016 İstanbul / Kartal
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
481.2680 2.1700
2015 İstanbul / Kartal
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
481.3706 2.0600
İstanbul Köy Hizmetleri 18. Bölge Müdürlüğü arkası Anadolu Cad.No:4 KARTAL adresinde  kuruludur.
Okulumuz 1739 Sayılı Milli Eğitim temel kanununda belirtilen genel ve özel amaçlar doğrultusunda Türk Milletinin bütün fertlerinin Atatürk İnkılaplarına ve Anayasanın başlangıcında ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren, milli, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti?ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetiştirmektir.
İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi;Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı anadolu lisesi programı uygulayan bir orta öğretim kurumudur.Normal öğretim yapılmaktadır.
1993-1997 yılları arasında kurucu müdür olarak Ömer Niyazi BAYAM görev yapmış ve emekli olmuştur.
1999-2000 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Cengiz SALDIRANER okul müdürü olarak atanmış ve 2006-2007 öğretim yılı sonunda emekli olmuştur.
2007-2009 tarihleri arasında  müdürlük görevi İbrahim YAŞAR Bey tarafından  yürütülmüştür.
2009 da   Dr.Önder ARPACI müdür olarak görev yapmış müteakiben  2010 da  Halil İbrahim Kapan müdürlüğe atanmıştır.Halil İbrahim Kapan halen  okul müdürü olarak görev yapmaktadır.
Okulumuzda ağırlıklı yabancı dil İngilizce olup seçmeli Almanca okutulmaktadır.
VİZYON
Bilim ve teknolojinin farkında olan,değişime ve gelişime açık,öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,kendi kültürümüz içinde benliğimizi koruyarak,vatanını ve milletini seven ve yüceltmeye çalışan,Atatürk İlkelerine bağlı,insan haklarına saygılı Atatürkçü gençler yetiştiren bir kurumdur.
MİSYON
Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak bilgili,becerikli kişilikli ve bilinçli,kendine güvenen,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar içinde olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmeleri,çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,gelişen teknolojiyi yabancı dili öğrenerek izleyebilmeleri ve kullanabilmelerini,düzenli ve disiplinli,sistemli düşünme ve sürekli çalışma ve başarma duygusu içerisinde,işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın,doğayı, sanatı ve okumayı seven,ailesine ve çevresine karşı sorumluluklarını bilen bireyler olmalarını sağlamaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.