Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0216 417 29 62
Fax : 0216 417 29 65
Adres : İdealtepe mah. Avcılar cd. Belleten sk. Maltepe İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Maltepe Anadolu Lisesi
ingilizce
Maltepe Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı: 484.7872
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Maltepe Anadolu Lisesi

Maltepe Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Maltepe Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Maltepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Maltepe Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Maltepe
Maltepe Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
484.7872  
2016 İstanbul / Maltepe
Maltepe Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
475.1499 3.3100
2015 İstanbul / Maltepe
Maltepe Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
474.0630 3.2800

Okulumuz hizmete başladığı 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında 2 hazırlık şubesi ile, Hasan Şadoğlu Lisesi´nin 2 dersliğinde eğitim ve öğretime başlamıştır. Bugüne kadar her bakımdan aşama kaydederek, Türk Milli Eğitiminin güzide okullarından biri haline gelmiştir. Eğitim öğretime açıldığı ilk yıllarda idari kadrosu 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, birkaç öğretmenden oluşan okulumuz, yönetmeliklerin gereği ve ihtiyaç nedeniyle 4 idareci ve 42 öğretmene ulaşmıştır. Memur ve yardımcı görevlilerle birlikte okulumuzun toplam personel sayısı 52´dir.

VİZYON İstiyoruz ki! Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değişime ve gelişime açık, Bilim ve Teknolojinin farkında, kendi kültür değerleri içinde, öz benliğini koruyan, vatanını ve milletini seven, yüceltmek için olanca gayreti sarf eden, tüm insanlık aleminin onurlu bir üyesi olarak insan haklarına saygılı, evrensel değerlerin tümüne sahip çıkan , çevreci, çalışkan, paylaşmayı bilen, herkesin hiç tereddütsüz gıpta ile bakacağı vizyon sahibi gençler yetiştirmektir.

MİSYON Biz; Türk Milli Eğitim Amaçları doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; kültürel ve evrensel değerlere sahip; demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan; bilim, teknoloji, kültür ve sanata, ulusal ve uluslararası seviyede katkı sağlayabilecek; girişimci, üretken, sorgulayıcı, akılcı, sosyal, gelişime açık vatansever bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR Okulumuzun 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı sonunda mezunlarımızın üniversite kesin kayıt sonuçlarına göre % 80 başarı oranımız mevcuttur. Bunun yanısıra uluslararası projeler kapsamında Amerika´da her yıl düzenlenen Genius Olimpiyatlarında son iki yıldır derecelerimiz mevcuttur. Sportif müsabakalarda ve diğer etkinliklerde de ilçe bazında, İstanbul ili genelinde ve Türkiye genelinde bir çok branşta başarılarımız vardır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.