Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0216 328 40 66
Fax : 0216 329 65 02
Adres : İstiklal Mahallesi Lokman Hekim Eski Fevzi paşa Caddesi No 19 ÜMRANİYE İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi
ingilizce
Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 180
Taban Puanı: 372.3003
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi

Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Ümraniye
Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
479.7034  
2016 İstanbul / Ümraniye
Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
468.0060 4.7400
2015 İstanbul / Ümraniye
Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
465.8111 4.7300
Kuruluşundan Bugüne… Ümraniye Anadolu Lisesi 1991 – 1992 eğitim – öğretim yılında 6. sınıfta, 216 öğrenci ile eğitim – öğretime başladı. Kurucu Müdürü Yusuf SEZER?dir. Kendisinin kuruluş aşamasındaki ilkeleri hala hissedilmektedir. Yusuf SEZER?den sonra Neşet DUDAKmüdür olarak atanmış ve 2011 Ağustos ayına kadar Ümraniye Anadolu Lisesinin gelişmesi için gayret sarf etmiştir. Aynı yılın Kasım ayında Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi Müdürü iken vefat eden Neşet DUDAK bey?in ?Baba Müdür? özelliği kurumunda hala yaşamaktadır. 2011 Ağustos ayında Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesi müdürlüğünden naklen Bekir ALTINDAĞ müdür olarak atanmıştır. Ümraniye Anadolu Lisesi Üsküdar, Ataşehir Ümraniye ilçelerinin adeta köşesinde; depreme dayanıklı yeni binasına 2011 Aralık ayında taşınmıştır. 24 derslik, birer resim atölyesi, müzik odası, her türlü donanıma sahip Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgi Teknoloji sınıfı bulunmaktadır. Kendilerini sürekli geliştirmeyi ilke edinen 44 öğretmenimiz, çağdaş eğitim donanımlarına sahip; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik, Dil Bölüm odaları öğretmenlerimizin her an zümre çalışmalarının içinde bulundurmaktadır. Rehberlik servisi görüşme odasıyla öğrenci ve velilerimizin sürekli faydalanılan bir birimimiz durumundadır. 130 kişilik konferans salonu planı hazırlanmış -Mevcut bir salon çok amaçlı salon olarak kullanılmaktadır- yapım aşamasındadır. Kütüphanemizde 5000´i aşkın kitap, süreli yayın ve internet erişimiyle gün boyunca öğretmen, öğrenci ve velilerimizin hizmetindedir. Bir öğretmenimiz doktorasını, 5. öğretmenimiz yüksek lisans çalışımlarını tamamlamış, 2 öğretmenimizde halen yüksek lisans eğitimlerini sürdürmektedir. Öğretmen kadrosu tam olan okulşumuz., 2005 yılında İbrahim Gökhan HACIAHMETOĞLU´nun Sayısal, Sözel ve Eşit ağırlıklı alanlarda Türkiye birincisi olmasıyla zirveye ulaşmıştır. Bu başarısını yenilemek azmindedir. Okulumuzda yapılan iyileştirme çalışmalarıyla fiziksel eksikler büyük ölçüde giderilmiştir. Şimdi ise; eğitim ortamını ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmekte, öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda yer aldığı katılımcı bir yönetim modeline geçiş hedeflenmektedir. Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyetleri ile okulun ?Öğrenen Organizasyon? haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.
VİZYON
Sürekli değişen ülke ve dünya koşullarının gerektirdiği bilgi donanımına sahip; kendisiyle, yaşadığı toplumla, geçmiş ve geleceği ile barışık, sorumluluklarının farkında, girişimci, yaratıcı, kendini geliştirmiş, milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip yüceltecek erdemli bireyler yetiştirmek.
MİSYON
Öğrencilerimize; Globalleşen Dünyada; bireyler, toplumlar ve devletler arasındaki rekabette, en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları; milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazanabilecekleri yüksek öğretime hazırlamak.
BAŞARILAR
2005 ÖSS?de İbrahim Gökhan HACIMEHMETOĞLU sayısal, sözel ve eşit ağırlık dallarında Türkiye 1.?si olmuştur. 2015 okul birincimiz; Buse KURT 19 Mayıs TIP Fakültesine, ikincimiz; Oğuzhan ŞEN Boğaziçi Üniversitesi İşletme (İngilizce)Fakültesine, üçüncümüz; Hale Çanakcı Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (ingilizce) Programlarına yerleştiler.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.