Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 02124172444-02124172498
Fax : 02125637117
Adres : Rami Yeni Mah. Reşadiye Cd. No17 EYÜP / İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Rami Atatürk Anadolu Lisesi
ingilizce
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı:
Taban Puanı: 465.3704
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Rami Atatürk Anadolu Lisesi

Rami Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Rami Atatürk Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Rami Atatürk Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Eyüp
Rami Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
465.3704  
2016 İstanbul / Eyüp
Rami Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
443.7962 10.0200
2015 İstanbul / Eyüp
Rami Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
436.5215 10.1700

 

Rami Atatürk Anadolu Lisesi 1957 yılında “Rami Ortaokulu” adıyla eğitim-öğretime başladı. Rami Cuma Mahallesinde  bulunan Rami İlkokulu binasında başlayan eğitim-öğretim faaliyeti , 1966 yılına kadar devam etti. 1966 yılında bugünkü  binasına taşınan okulumuz, tamgün eğitim-öğretim programını 1972-1973 yılına kadar sürdürdü. 1972-1973 yılından itibaren çevre ilçe ve semtlerden yoğun öğrenci talebiyle karşılaşan okulumuz ikili öğretime geçmiş ve o tarihten itibaren de aynı şekilde faaliyetini sürdürmektedir.
Zorunlu eğitimin (8) yıla çıkarılması ile birlikte okulumuz İlköğretim Kurumuna dönüştürülmüş ve 1997 Ekim ayından itibaren Rami Atatürk İlköğretim Okulu olarak eğitime devam etmiştir. 2005 – 2006 öğretim yılında Genel Liseye dönüştürülen okulumuz 2010-2011 öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve bu günkü ismini almıştır.
Okulumuz; 1987 yılında yerel imkanlarla onarım ve bakımdan geçirildikten sonra 2010 yılında da Deprem Güçlendirmesinden geçmiştir. Tekli sıraları bulunan 20 derslik mevcut olup bilimsel deneylerin yapılabileceği donanıma sahip bir Fizik ve Kimya-Biyoloji Laboratuvarları, 3000’i aşkın kitap, doküman ve öğrencilerin kaynak gereksinimini karşılayacak ortama sahip bir kütüphane, Resim-İş salonu, Müzüik Atölyesi, müstakil Spor salonu, öğrenci ve personelimizin yiyecek-içecek ihtiyacını karşılayacak şekilde oluşturulmuş bir kantin mahalli mevcuttur. 2003 yılında Beden Eğitimi derslerinin daha verimli ve düzenli yapılabilmesi için soyunma odaları ve duşlarla birlikte Beden Eğitimi öğretmenlerinin yararlandığı ek bir bina yapılmış 2008 yılında da Konferans salonu yapılarak her türlü etkinliğin yapılmasına olanak sağlanmıştır. Eğitim-öğretim ve idari kadromuz tam olup okulumuz gerek fiziki gerekse eğitim-öğretim seviyesi açısından adını ilçe içinde ve ilçe dışında örnek bir devlet okulu olarak duyurmuştur.
Okulumuz eğitim-öğretim faaliyetleri dışında da; sosyal, kültürel ve sportif alanda yaptığı çalışmalar ve bu alanlarla ilgili yarışmalarda , İl, İlçe ve Türkiye genelinde aldığı derece ve ödüllerle de adını duyurmuş, aranılan, tercih edilen bir eğitim kurumu olabilmiştir.
Vizyon : Vizyonumuz; Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü çevrede eğitim,bilim ve kültür merkezi olmak. Okulumuzun Değerleri ; * Atatürk ilke ve inkılaplarını esas alırız. * Öğrencilerimizin geleceğinin bizim geleceğimiz olduğuna inanırız. * Okulumuzda her öğrencinin gelişmesi için ortam hazırlarız. * Başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanırız. * Değişimin ve sürekli gelişmenin önemine inanırız. * Öğrenci,veli ve toplum beklentilerine odaklı çalışırız. * Ortak aklı kullanarak kararlar alırız. * Fırsat eşitliğini okulda yaşatırız. * Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız.
Misyon: Misyonumuz ; Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli şekilde uygulamak,öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak,onların sosyal,kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel işlevimizdir.
Başarılar: 2009 ÖSS BAŞARIMIZ SÖZEL: İSTANBUL 1.LİĞİ TÜRKİYE 5.LİĞİ EŞİT AĞIRLIK: İSTANBUL 2.LİĞİ TÜRKİYE 5.LİĞİ SAYISAL: İSTANBUL 4.LÜĞÜ TÜRKİYE 12.LİĞİ DİL: TÜRKİYE 1.LİĞİ

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.