Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0212 631 23 88
Fax : 0212 531 08 38
Adres : Topkapı Mah. Tatlıpınar Cad. No1 Fatih / İSTANBUL
Anasayfa / Okul / Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi
ingilizce
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 240
Taban Puanı: 370.3943
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: İngilizce
Liste:

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 240 öğrenci alacak. Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Fatih
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
482.4381  
2016 İstanbul / Fatih
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
473.0035 3.7300
2015 İstanbul / Fatih
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Taban Puanı 
473.0444 3.4500

Okulumuz 1991-1992 eğitim-öğretim yılında dört hazırlık sınıfı ile Fatih Vatan Lisesi bünyesinde hizmete başladı. 1992-93 eğitim-öğretim yılı başında bugünkü binasına taşınarak 31.08.1992 tarih ve 300/221870 sayılı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazısı ile ayrı bir müdürlük halinde eğitim öğretime devam etmesi uygun görüldü. Okulumuzun ilk adı Fatih Vatan Anadolu Lisesi´ dir. 2005 yılına kadar Fatih ilçesindeki tek Anadolu lisesi olarak faaliyet göstermiştir.

2005 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ad Verme Komisyonunun  05.04.2005 tarih ve 2 nolu kararı ile okulumuz, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi adını almıştır Fatih’te yaşamış, Fatih’e değerli hizmetler vermiş, hayat görüşü ile gelecek nesillere ışık tutan müfekkir, yazar Sâmiha Ayverdi’nin adını alan okulumuz, bu üstad hanımefendinin misyonunu kendisine rehber alarak eğitim hayatına devam etmektedir.

1997/98 döneminde ilk mezunlarını veren okulumuz daha ilk yıllarından itibaren büyük başarılara imza atarak mezunlarının tamamını üniversiteye yerleştirmiştir. Öğretim kadromuz, sosyal etkinlikler konusunda gösterdiği özenle öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini, kendilerini birey olarak tanımalarını ve topluma karşı sorumluluklarının bilincine varmalarını temel eğitim ilkesi olarak kabul etmiştir ve bu doğrultuda vizyonunu  “akademik başarı, kültürel birikim” olarak belirlemiştir. Okulumuz bu vizyonu öğrencilerine verebilmek adına çalışmalar yürütmektedir. Öğrencilerimizin kültürel birikim kazanmaları için sosyal, kültürel anlamda festival, yarışma, gezi, proje çalışmaları yürütülmektedir.

Bugün de Türkiye’nin nitelikli üniversitelerine öğrenci gönderen Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi, öğretim alanındaki bu başarılarını yeterli görmeyerek eğitim alanında da projeleriyle, sosyal etkinlikleriyle öğrencilerine zengin bir eğitim-öğretim hayatı sunmaya devam etmektedir.

VİZYON Evrensel eğitim-öğretim ilkeleri doğrultusunda her zaman ve her yerde başarılı olacak donanıma sahip, etkili, nitelikli, inisiyatif kullanabilen, demokrasiyi özümsemiş bireyler yetiştirebilecek kurumsal kimliğe sahip, sosyal ve kültürel etkinliklerde öncü, bu nitelikleriyle İstanbul ve Türkiye içinde tanınan, örnek alınan bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON Biz, öğrencilerimizin kişisel niteliklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, başarılarını artırarak Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşecek ve kendilerini gerçekleştirebilecek akademik donanıma sahip hale getirmek, milli ve mânevi değerlerini yaşayan, yaşatan, özgüveni yüksek, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, çağının gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmış, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilecek davranışlar benimsemiş, bireyler yetiştirmek için varız

BAŞARILAR TEMEL İLKE VE DEĞERLERİMİZ o Türk millî eğitimin amaçları doğrultusunda, milletimizin millî ve ahlakî değerlerini benimseriz. o İnsan sevgisi, dürüstlük, çalışkanlığı ve çevre duyarlılığı esas alırız. o Ben” yerine “Biz” anlayışına önem veririz. o Eğitim- öğretim faaliyetlerini yürütürken öğrenci merkezli eğitimi esas alırız. o Doğru ve etkili bir iletişimin eğitimde başarıyı arttıracağına, öğrencilerinin öğrenmeyi öğrenmelerinin öncelikli olduğuna, yaşayarak öğrenmenin önemine inanırız. o Sosyal etkinlikler konusunda gösterdiğimiz özenle öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerini, kendilerini birey olarak tanımalarını ve topluma karşı sorumluluklarının bilincine varmalarını temel eğitim ilkesi olarak kabul ederiz.

1991 yılında Fatih’te kurulan okulumuz, 2005 yılında yirminci yüzyılın değerli mütefekkir, mutasavvıf ve yazarlarından olan Sâmiha Ayverdi’nin ismini aldı. Böylece, en kıymetli değerlerimizden olan “vatan” adıyla başladığı eğitim öğretim hayatına, bir “vatan annesi”nin adı ile devam etti.

Kuruluşundan beri, nice nitelikli öğrenciyi yetiştirmiş okulumuz, akademik alandaki bu başarılarını tek başına yeterli görmeyerek eğitim alanında da büyük çalışmalara ve projelere imza attı. Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi‘nin amacı, her daim akademik başarıya sahip ve beraberinde de çok yönlü, vizyon sahibi, nitelikli bireyler yetiştirmektir. Bu, 25 yılık bir yolculuktur.

Kurumumuz öğrencilerine fizikî olarak daha iyi imkânlar sağlayabilmek adına 2017-2018 eğitim öğretim dönemi itibariyle Zeytinburnu’nda Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa kampüsünün karşısındaki yeni binasında eğitim vermeye devam edecektir.

“Akademik başarı, kültürel birikim” diyerek yola çıkmış okulumuz, mekânlar da değişse şahıslar da değişse bu vizyonunu sürdürecektir.

Ayverdi ruhunun, “Biz Ayverdiliyiz!” diyen Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi câmiası ile bakî kalacağını hatırlatarak yeni binamızın yeni dostluklara, başarılara ve hayırlara vesile olmasını dileriz.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.