Tercih Listem
Tercih listeniz şu an boş!
Telefon : 0 216 5301616
Fax : 0 216 3345950
Adres : Murat Reis Mah. Yeni Ocak Sok. No 15 Bağlarbaşı Üsküdar
Anasayfa / Okul / Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi
ingilizce
Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi
Kontenjan Sayısı: 150
Taban Puanı: 368.2903
Kontenjan Türü: Karma
Pansiyon: Yok
Yabancı Dil: Almanca
Liste:

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 150 öğrenci alacak. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi‘ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimiaçıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi’nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi‘nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Üsküdar
Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
475.8920  
2016 İstanbul / Üsküdar
Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
458.8963 6.6100
2015 İstanbul / Üsküdar
Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 
 
453.9389 6.8800

Üsküdar Anadolu Lisesi olarak; 1984-1985 Öğretim Yılında, 29.09.1984 tarihli Bakanlığımız onayı ile Üsküdar Fıstıkağacı Semti, Selami Ali Mahallesinde, Karakolhane ve Kuşakçı Sokakları arasındaki Özel İdare’ye ait Selami Ali İlkokulu binasında hizmete açılmıştır. 1994-1995 Öğretim Yılında, Bağlarbaşı, Selami Ali Mahallesi, Yeni Ocak Sokaktaki yeni binasına taşınmıştır. Açıldığı ilk yıllarda, yurtdışından dönen vatandaşlarımızın çocuklarının, ülkemizde -öğretimlerine devamlarını sağlamak üzere, hizmet veren Okulumuz, 1985-1986 Öğretim Yılından itibaren, yurtiçinden Anadolu Liseleri, Merkezi Seçme Sınavı ile de öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Kuruluşundan bu güne kadar, yurtiçinden ve yurtdışından toplam 2187 mezun vermiştir. Okulumuzun bu yeni binası, 20 derslikli olup 2003 Yılında Ahmet KELEŞOĞLU tarafından, yaptırılan Fizik, Kimya Biyoloji, Bilgisayar laboratuvarları ve Kütüphanesi, Reviri, Öğretmen Bilgisayar Odası, Rehberlik Servisi, okul bahçesinde yemekhanesi ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Ayrıca, okul bahçesinde inşa edilen Spor Salonu, Eğitim Kompleksi okulumuza yeni süreç kazandırmıştır.

Her yıl 600 civarında öğrenciye hizmet vermekte olan okulumuzda, 3 Alman, 45 öğretmen görev yapmaktadır. Almanya Cumhuriyeti’nden zaman zaman, muhtelif meblağlarda; kitap, araç-gereç ve donanım desteği de alan, yurt dışındaki ülkelerden eğitim amaçlı kardeş okul değişim programları yapan Okulumuzun, temel felsefesi; öğrencilerimizi, Atatürkçü düşünce içinde temel yasa ve yönetmelikler çerçevesinde, milli, manevi değerlere bağlı insanlar olarak yetiştirmek, onları en az bir yabancı dili konuşan, okuyup yazan, Almanca Dil Diploması sahibi, kişiler olarak topluma ve yükseköğretim kurumlarına hazırlamaktır. 1994-1995 Öğretim Yılından bu yana; Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Araştırma Geliştirme Dairesi (EARGED)’nin BDO ve MLO Projeleri kapsamında çalışmalar da sürdürülmekte olup bu; Okulumuzun Türk Milli Eğitimi içerisinde çok güzide bir yer almasını temin etmiştir. Tüm öğretmenlerimiz Eğitim Teknolojisi ve Bilgisayar Eğitimi konularında Hizmetiçi Eğitimden geçmişlerdir. Ayrıca, öğrencilerimize 1996-1997 Öğretim Yılından bugüne kadar, bilgisayar okuryazarlığı dersi, verilmek suretiyle, bilgisayar destekli ve Internet bağlantılı ders işleme ortamı oluşturulmuştur. 

VİZYON Okulumuzdaki eğitim-öğretim programını, çevresel faktörleri göz önünde tutarak, etkin ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerimizin gelecekteki ihtiyaçlarına uygun eğitim hizmetini sunmak, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde gelişmelerine ortam hazırlamaktır

MİSYON Önümüzdeki süreç içinde eğitim ve bilim alanında örnek merkez olmak, bütün teknolojik imkânlardan faydalanarak çağı yakalamak. Okulumuzda çalışanların görevlerini yaparken kendilerinden emin olacakları, doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan çekinmeyecekleri, herkesin her gün daha güzele ulaşmak için çalışacağı bir okul yaratmaktır.

Hakkında Onlinedershanem

Eğitim gönüllüsü.

İlginizi Çekebilir

9.Sınıf Kimya 2018-2019 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

9.Sınıf Kimya dersi için hazırlanmış olan 1.Dönemin 1.Yazılısına yönelik sınav sorularını indirip çalışabilirsiniz. Böylelikle sınavlarınıza …